Strona główna Grupy pl.sci.medycyna ciemny jezyk u dziecka Re: ciemny jezyk u dziecka

Grupy

Szukaj w grupach

 

Re: ciemny jezyk u dziecka



« poprzedni post
Path: news-archive.icm.edu.pl!news.gazeta.pl!not-for-mail
From: Radosław Rossa <r...@N...gazeta.pl>
Newsgroups: pl.sci.medycyna
Subject: Re: ciemny jezyk u dziecka
Date: Sun, 24 Sep 2006 22:12:30 +0200
Organization: "Portal Gazeta.pl -> http://www.gazeta.pl"
Lines: 34
Message-ID: <ef6orl$nro$1@inews.gazeta.pl>
References: <1...@d...googlegroups.com>
NNTP-Posting-Host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl
Mime-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset=UTF-8; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-Trace: inews.gazeta.pl 1159128759 24440 212.2.100.185 (24 Sep 2006 20:12:39 GMT)
X-Complaints-To: u...@a...pl
NNTP-Posting-Date: Sun, 24 Sep 2006 20:12:39 +0000 (UTC)
In-Reply-To: <1...@d...googlegroups.com>
X-Antivirus-Status: Clean
X-Accept-Language: pl, en-us, en
X-User: rrossa
X-Antivirus: avast! (VPS 0638-1, 2006-09-22), Outbound message
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.12) Gecko/20050915
Xref: news-archive.icm.edu.pl pl.sci.medycyna:217496
Ukryj nagłówki

> Witam,
> syn ma 13 miesiecy. Od kilku dni ma ciemny osad na jezyku.
> Najpierw byl to dosc gruby brazowy nalot, teraz jest wrecz czarny
> i nie ma zamiaru znikac, Dziecko nie jadlo nic ciemnego, co mogloby
> az tak zafarbowac. Preparatów z zleazem tez nie otrzymuje.
> Jest chory od dwóch trygodni: zapalenie gardla i zapalenie krtani. Z
> powazniejszych leków przyjmowal przez ponad tydzien Bactrim.
> Pediatra cos wspominal ze to moze byc objaw uszkodzenia watroby
> ale zbagatelizowal sprawe.

Trudno cokolwiek konkretnego napisać.
Ciemne zabarwienie języka pojawia się najczęściej u dorosłych
szczególnie palących tytoń, ale występuje też u osób przyjmujących
antybiotyki (chemioterapeutyki) i może być wynikiem zaburzenia równowagi
flory bakteryjnej/grzybiczej jamy ustnej. Dlatego stawiałbym na Bactrim.



> Jakich innych objawów mogę sie ww przypadku spodziewac.
> Czegos innego to moze byc objaw? Robic jakies badania czy czekac
> az zniknie?


Kiedy przestał przyjmować Bactrim?
Przyjmuje jakieś inne leki?
Czy poza ciemnym zabarwieniem nie zauważyłaś innych zmian?
Pije wodę ta co zwykle? (zmiana barwy nie musi być spowodowana
przyjmowaniem barwiących pokarmów)

Poczekajcie, aż wyzdrowieje. Jeżeli zabarwienie nie zniknie - można
kombinować dalej.

Pozdrawiam.
Radek ;-)

 
Następne z tego wątku Najnowsze wątki z tej grupy Najnowsze wątki
Promocji : Witamina D + olejek z filtrem UV
Co na odchudzanie?
Milday's Nail Technology Test Bank
Re: Co to są zimne poty?
Re: krem Nivea - aluminium, inne kremy - parabeny... - co używać?
Re: krem Nivea - aluminium, inne kremy - parabeny... - co używać?
Operacja żołądka i dwunastnicy
Re: Opłaty za leki ze zniżką
Re: Wszyscy zdrowi? Po świętah? Dziwne.
Re: Wszyscy zdrowi? Po świętah? Dziwne.
Badanie - rezona
Szukam łagodzącego środka do higieny intymnej
NFZ, lek Agnieszkę Sulich i Bożenę Tymińską dyr przychodni w Wołominie Piętnuję
Padaczkę dziecięcą leczą marihuaną ...
Szukam formu o lekach...
Dzieki PiS wnuk Bronka bedzie mial na szkole
Mocne
Dobre :)
Próba zastraszenia ludzi
Poświęcił Pan niedzielę na walkę o życie stając się orędownikiem morderstwa
Obiecali Polskę w ruinie?
I wszystko jasne
Norman czyta globa? ;)
malowanie ogrodzenia kutego - jaka cena
Świadomość i propagacja informacji.
Najwybitniejszy polski polityk
mrozy i straty
Czy dzieci z Jasła staną się bohaterami takimi, jak dzieci z Wrześni?
Wyprowadzić niemieckie polskojęzyczne media z Polski
Pozdrowienia z Helu :-)


  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X