Path: news-archive.icm.edu.pl!newsfeed.gazeta.pl!news.onet.pl!not-for-mail
From: "Kaszycha" <k...@n...pl>
Newsgroups: pl.soc.rodzina
Subject: Re: CD Alimentów..... juz po...
Date: Sat, 26 Mar 2005 18:16:53 +0100
Organization: news.onet.pl
Lines: 37
Sender: k...@p...onet.pl@dvf53.neoplus.adsl.tpnet.pl
Message-ID: <d245e6$1cf$1@news.onet.pl>
References: <d0pf93$pjp$1@nemesis.news.tpi.pl>
<2...@j...jasien.net>
<d1kkgi$mdh$1@nemesis.news.tpi.pl>
<2...@j...jasien.net>
<d1n2qr$iad$1@nemesis.news.tpi.pl>
<2...@j...jasien.net>
<d1pq5i$ln$1@nemesis.news.tpi.pl> <d1r6lt$adk$1@nemesis.news.tpi.pl>
<d1r75j$ca5$1@nemesis.news.tpi.pl> <d1rj8l$5n4$1@inews.gazeta.pl>
<d1rthb$gk1$1@news.onet.pl> <d21dk4$me0$1@news.onet.pl>
<d223vj$sip$1@theone.laczpol.net.pl> <d237t8$cca$1@news.onet.pl>
<d238f4$tiv$1@theone.laczpol.net.pl> <d239o1$rj1$1@news.onet.pl>
<d23a74$j4a$1@theone.laczpol.net.pl> <d23l2d$s77$1@nemesis.news.tpi.pl>
<d23le3$9bu$1@theone.laczpol.net.pl>
NNTP-Posting-Host: dvf53.neoplus.adsl.tpnet.pl
X-Trace: news.onet.pl 1111857414 1423 83.22.39.53 (26 Mar 2005 17:16:54 GMT)
X-Complaints-To: a...@o...pl
NNTP-Posting-Date: 26 Mar 2005 17:16:54 GMT
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 6.00.2900.2180
X-MIMEOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2900.2180
X-RFC2646: Format=Flowed; Response
Xref: news-archive.icm.edu.pl pl.soc.rodzina:74324
Ukryj nagłówki
Użytkownik "Eulalka" <e...@w...pl> napisał w wiadomości
news:d23le3$9bu$1@theone.laczpol.net.pl...
> Użytkownik Kaszycha napisał:
>>> znacznie droższych niż zerówce i Radzie Rodziców, którą opłacam bo chcę.
>
> Wiesz... ja płacę ok. 600 zł we wrzesniu
A widzisz i tutaj już jesteśmy bliżej porozumienia. 600 zł we wrześniu jak
podzielisz na 10 miesięcy roku szkolnego masz już 50 + 60 czyli 110 zł na
miesiąc.
U nas akurat pieniądze klasowe są mniejsze (bo ludzie normalnie nie mają
kasy) za to zbierane częściej. natomiast 2 zł za bilet dziecko przynosi ze
sobą. W klasie II dzieci obowiązkowo (zamiast w-f) chodzą na basen co
kosztuje rodziców dodatkowo 15 zł miesięcznie. Poza tym pomimo wyprawki
szkolnej ciągle coś potrzeba- a to patyczki do liczenia, a do rafia kolorowa
a to wszystkie dziewczynki mają mieć niebieskie wstążeczki bo występ na
konkursie piosenki angielskiej.Nagle segregatory bo dzici pisza prace z
koszulkami- razem ponad 10 zł itd itp. Ciągle coś- niby 5 zł, 2 zł nieduże
kwoty ale sie nazbiera. W I klasie- Pani na poczatku poprosiła o herbatkę,
cukier, ręczniki kuchenne, papier toaletowy, 10 jednorazowych kubków, mydło-
nie wiem co tam jeszcze..... I jak brakuje to sie dopomina. Klas II po 50 zł
na miesiąc na "Zieloną Szkołę"- fakt nieobowiązkowa ale wszystkie dzieci z
klasy jadą. Poza tym zbiórki dodatkowe na Dzień Chłopca, Dzień Kobiet,
Mikołaja itd. Pieniądze klasowe- idą na klasową Wigilię, zabawę karnawałową,
Dzień Matki, pasowanie na ucznia itd. Ale chyba w sumie wychodze jednak
mniej niż 110 zł na miesiąc na dziecko. To może Ty się przeprowadź? :)))
I absolutnie poważnie rozważam liceum prywatne dla najstarszej córki, która
w przyszłym roku kończy gimnazjum. Uważam, ze będzie to w sumie taniej niz
to co płace w tej chwili z dodatkowym angielskim. Gdy pomyślę o
korepetycjach (matura!!) to jest zupełnie jasne. Szkoła o której myślę góra
8 osób w klasie i przygotowanie dostosowane do każdego z tych uczniów.
Miłych Świąt
Kaśka
|