| « poprzedni wątek | następny wątek » |
1. Data: 2005-01-31 10:21:41
Temat: Re: Gotujacy facet
Użytkownik "sadyl" <s...@p...onet.pl> napisał w wiadomości
news:41FD6E47.60FE69BA@poczta.onet.pl...
> Za 5,5 nie zrobisz II dania (ew. krokiety jajeczne lub naleśnki)
Nieprawda!
I.
2 kg ziemniaków (1zł)
30dkg wątróbki + 2 cebule (3zł)
ćwiartka kapusty + marchewka + jabłko (1,5zł)
SUMA = 5,5zł
II.
Kopytka (1 kg ziemniaków + 1 jajko + 0,5kg mąki) - 2zł
Cebula do "polania" kopytek - 0,5 zł
Surówka z pora (1 por + 3 marchewki + jabłko) - 2zł
SUMA = 4,5zł
III.
2 kg ziamniaków -1zł
5 jajek (sadzonych) - 1,5zł
1 kg kiszonej kapusty + marchewka - 2,5zł
SUMA = 5zł
... i wiele innych :)
Masz tu trzy przykłady na w miarę pełnowartościowe drugie dania:)
Jeśli dołączysz do tego jakąś zupkę (cały gar za jakieś 3-4 zł, który
wystarczy na 2 dni), to będą to całkowicie pełnowartościowe i syte posiłki.
Pozdrawiam,
MW
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
Zobacz także
1. Data: 2005-01-31 14:57:07
Temat: Re: Gotujacy facet"wolim" <w...@i...pl> wrote in message news:ctl0rr$p6$1@korweta.task.gda.pl...
> Masz tu trzy przykłady na w miarę pełnowartościowe drugie dania:)
> Jeśli dołączysz do tego jakąś zupkę (cały gar za jakieś 3-4 zł, który
> wystarczy na 2 dni), to będą to całkowicie pełnowartościowe i syte posiłki.
Naturalnie - nie uzywasz ani soli ani cukru ani pieprzu ani tluszczu. A np. do
obtoczenia watrobki nie uzywasz maki. Do salatek nie uzywasz ani smietany ani octu
ani oliwy. No i zapomniales dodac, ze wszystko to gotujesz sila woli, bez zadnego
zuzycia energii, a skladniki do domu wedruja same.
Ach, logika...
--
><eM eL><Washington, D.C.><
><There's no place like 127.0.0.1><
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-01-31 18:04:25
Temat: Re: Gotujacy facet>
> Miesny poniedzialek :-)
> >
> > Watrobka z ryzem, schabusie (lub karkowka) z ziemniaczkami, rosolek jakis
>
> Mial to byc tani posilek.Ja na poniedzialek robie obiad...Moj dyzor..za 5.5
> zl dla doroslej 5 osobowej rodziny.Uwsierzycie?!
>
> Stanislaw
>
-----------------
No pewnie! Jaja sadzone, szt 10. Ziemniaki kupione na targu 2 kg ( za 1zł) , a
może u Was taniej ? Fasolka szparagowa przytargana z piwnicy. Plus bułka tarta.
do tego łyżka masła. No i co . Wychodzi jeszcze reszta. Och Ty rozrzutny
Stanisławie ! Pozdrawiam Areta
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-01-31 19:26:16
Temat: Re: Gotujacy facet
Użytkownik "eM eL" <badbatz99@hotmailCUT_THIS_OUT.com> napisał w wiadomości
news:7HrLd.289$Kj4.149@trnddc09...
> "wolim" <w...@i...pl> wrote in message
news:ctl0rr$p6$1@korweta.task.gda.pl...
> Naturalnie - nie uzywasz ani soli ani cukru ani pieprzu ani tluszczu. A
np. do
> obtoczenia watrobki nie uzywasz maki. Do salatek nie uzywasz ani smietany
ani octu
> ani oliwy. No i zapomniales dodac, ze wszystko to gotujesz sila woli, bez
zadnego
> zuzycia energii, a skladniki do domu wedruja same.
> Ach, logika...
To jest czepianie się szczegółów.
Dorzuć do każdego przepisu 50 groszy i bedziesz miał cene globalną ;)
Pozdrawiam
MW
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-01-31 22:49:15
Temat: Re: Gotujacy facetUżytkownik Aktos, sącząc kawkę, wyklepał:
> Czesc wszystkim.
> Tak sie w domku zmienilo ze ja musze gotowac a nie zona. Boze co za czasy.
> Ale to nic. Moze ktos mi poda przepisy na szybki obiad i nie drogi.
> Dzieki za wszelkie pomysly.
> W.
No to ja podam przepis, który sama przedwczoraj wypróbowałam. Przepis
pochodzi z tego dodatku do Wyborczej "Kulinarny Atlas Świata" i znalazł się
w odcinku o kuchni tureckiej.
Gulasz z fasolką szparagową - proporcje na 2 osoby, przy czym część została
jeszcze na drugi dzień.
0,5 kg (z hakiem) mięsa wołowego lub jagnięciny (ja dałam wołowinę)
1 spora cebula
2 pomidory (ja miałam przecier pomidorowy)
1 kg zielonej fasolki szparagowej (ja dałam dwa opakowania mrożonej)
oliwa lub masło
Mięso obsmażasz na tłuszczu, aż wyparuje cała "woda", którą puści. Dodajesz
cebulę. Następnie pomidory (ja rozrobiłam przecier i dodałam) i dusi się
około 5 minut. Następnie dodaje się fasolę, przykrywa całośc i dusi, aż
mięso będzie zupełnie miękkie a fasola gotowa. Przyprawia się do smaku i
podaje. Tu moja uwaga: lepiej ugotować fasolę osobno w osolonej wodzie i
dodać do miękkiego już mięsa. Poddusić jeszcze chwilę i już.
Bardzo dobre to wychodzi. Ja zjadłam po prostu ze świeżą bułką. Robi się
zupełnie szybko.
Krusz.
--
Kruszyna
#GG 3084947
"Primum non stresere..."
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-01-31 23:33:50
Temat: Re: Gotujacy facetDnia Mon, 31 Jan 2005 23:49:15 +0100, Kruszyzna napisał(a):
> 0,5 kg (z hakiem) mięsa wołowego lub jagnięciny (ja dałam wołowinę)
To dobrze, bo jagniecine trudno niestety zaliczyc do "niezbyt drogich". Za
5,50 mozna ja najwyzej obejrzec przez szybe.
--
pozdrawiam
Maciek
"Wyglad mam niecodzienny, ale wnetrze mile i spokojne" (TR&A)
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-02-01 07:58:02
Temat: Re: Gotujacy facetUżytkownik Maciek, sącząc kawkę, wyklepał:
> To dobrze, bo jagniecine trudno niestety zaliczyc do "niezbyt drogich". Za
> 5,50 mozna ja najwyzej obejrzec przez szybe.
>
>
Ja zrobiłam z łopatki. Łopatka była po 13 zł za kilogram chyba.
Krusz.
--
Kruszyna
#GG 3084947
"Primum non stresere..."
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-02-01 08:31:02
Temat: Re: Gotujacy facetUżytkownik "Maciek" <d...@p...onet.pl>
> > 0,5 kg (z hakiem) mięsa wołowego lub jagnięciny (ja dałam wołowinę)
>
> To dobrze, bo jagniecine trudno niestety zaliczyc do "niezbyt
drogich". Za
> 5,50 mozna ja najwyzej obejrzec przez szybe.
To zależy gdzie kupujesz, Hala Mirowska ~20 zł/kg, kerfur ~50 zł/kg.
Wybór należy do ciebie.
--
Pozdrawiam, Jerzy
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-02-01 17:24:17
Temat: Re: Gotujacy facetDnia Tue, 1 Feb 2005 09:31:02 +0100, JerzyN napisał(a):
> To zależy gdzie kupujesz, Hala Mirowska ~20 zł/kg, kerfur ~50 zł/kg.
> Wybór należy do ciebie.
W Hali Mirowskiej wyszloby mi jakies 120 za kg, i to tylko pod warunkiem
trafienia na jakas promocje w PKP :)
Jedynym miejscem w moim rodzinnym CKMK gdzie widuje jagniecine, jest
wlasnie Carrefour - cena mniej wiecej taka, jak podales.
--
pozdrawiam
Maciek
"Invent something idiot-proof, and they will invent a better idiot"
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2005-02-01 17:25:14
Temat: Re: Gotujacy facetDnia Tue, 01 Feb 2005 08:58:02 +0100, Kruszyzna napisał(a):
> Ja zrobiłam z łopatki. Łopatka była po 13 zł za kilogram chyba.
A gdzie mieszkasz? Moze tylko Krakow jest uposledzony pod wzgledem baraniny
& jagnieciny.
--
Pozdrawiam
Maciek
"Use the Google, Luke"
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
| « poprzedni wątek | następny wątek » |