| « poprzedni wątek | następny wątek » |
1. Data: 2002-02-11 01:02:15
Temat: OT. Budzet domowy.Tak sobie dzisiaj siedzialam i myslalam.
Ile kosztowaloby nas w Polsce w obecnych czasach jedzenie.
Poniewaz z Polski wyjechalam 9 lat temu, to moje wiadomosci na temat powyzszy
sa b.skromne.
Ile ludzie wydajecie na wyzywienie rodziny 2+2.
Ile obecnie kosztuja ryby np. dorsz (w centrum polski mrozony).
Awokado.
Jablka.
Banany.
A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w cenach?
A duzy sloik Nescefe?
Ot takie sobie nocne pytania.
iza
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
Zobacz także
1. Data: 2002-02-11 06:31:45
Temat: Re: OT. Budzet domowy.Użytkownik <i...@y...com> w wiadomości do grup
dyskusyjnych napisała:
> Ile kosztowaloby nas w Polsce w obecnych czasach jedzenie.
Nie potrafie od razu udzielic odpowiedzi na wszystkie Twoje
pytania...
> Jablka.
Zalezy gdzie i jakie; na targu najtansze (jonatan) od 60 gr./kg
do 1,5-2 zl.
> Banany.
Od 2,4 do 3 zl/kg. Przejrzale (takie do ciasta bananowego Magdaleny)
sa przeceniane i mozna ich kupic np. za 1 zl/kg.
> A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w cenach?
Co to sa organiczne owoce i warzywa?
Pozdrawiam
Lilla
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 07:00:08
Temat: Re: OT. Budzet domowy.
>Tak sobie dzisiaj siedzialam i myslalam.
>
>Ile kosztowaloby nas w Polsce w obecnych czasach jedzenie.
>Poniewaz z Polski wyjechalam 9 lat temu, to moje wiadomosci na temat powyzszy
>sa b.skromne.
>Ile ludzie wydajecie na wyzywienie rodziny 2+2.
>Ile obecnie kosztuja ryby np. dorsz (w centrum polski mrozony).
>Awokado.
>Jablka.
>Banany.
>A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w cenach?
>A duzy sloik Nescefe?
>
>Ot takie sobie nocne pytania.
>
>iza
Iza, szczegolow to ja Ci nie napisze, choc to temat przerabiany
za kazdym moim pobytem i do tego ja wyjechalam z PL 23 lata
temu!!!!!
ale na moje krzywe oko to:
w zasadzie i srednio w PL sie placi jedna trzecia (1/3) tego, co
tu. to srednio i przecietnie. dysproporcje wystepuja...np jablka
po 2 zlote za kilo! hahaha tu to ile tych jable dostanies za 30
pensow???
ale tez jakies sery czy miesa maja podobne ceny jak tu...place
zas srednie chyba tez sie maja tak blizej 1/3 naszej, choc tu
moge sie mylic. Moj syn, z narzeczona, ktora ma tam jakis
nieiwelki dochod, MUSI miec minimum Ł500 na miesiac na tzw zycie,
jedza skromnie, malo lataja. ledwo im wystarcza.
Ł500 to prawie 3 tys zlotych i zaraz zaczna na mnie krzyczec...
Krysia
K.T. - starannie opakowana
____________________________________________________
__________________________
Posted Via Binaries.net = SPEED+RETENTION+COMPLETION = http://www.binaries.net
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 07:03:22
Temat: Re: OT. Budzet domowy.
>
>> A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w cenach?
>
>Co to sa organiczne owoce i warzywa?
>
>Pozdrawiam
>Lilla
"ekologiczne"
Krysia
K.T. - starannie opakowana
____________________________________________________
__________________________
Posted Via Binaries.net = SPEED+RETENTION+COMPLETION = http://www.binaries.net
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 07:27:41
Temat: Re: OT. Budzet domowy.
> Ł500 to prawie 3 tys zlotych i zaraz zaczna na mnie krzyczec...
Po co krzyczec, raczej glowe smetnie zwiesic. Ty Krysiu wiesz jaki jest
dochod mojej rodzinki, zyjemy i w porownaniu do wielu bezrobotnych i tak nie
mamy zle.
Obawiam sie , ze jak wejdziemy do UE to ceny wyrownaja sie z waszymi tylko o
podciagnieciu pensji w gore wladze zapomna....
serdecznie pozdrawiam
dzis mocno zestresowana Basia
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 07:33:28
Temat: Re: OT. Budzet domowy.
>
> Ile kosztowaloby nas w Polsce w obecnych czasach jedzenie.
Ceny sa rozne - w malych miejscowosciach placi sie wiecej.
ceny w zachodniopomorskim (w Szczecinie jest taniej u mnie drozej)
> Awokado.
3-6 zł
> Jablka.
2 -4 zl
> Banany.
2,5 - 3,5 zl
> A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w
cenach?
Tego to nie ma w malej dziurze no chyba ze wlasne, z dzialki
> A duzy sloik Nescefe?
jakies 16 zl
inne przyklady - 200 gr masla 2,40 zl, najtanszy zolty ser 14 zl, litr mleka
1,3 - 2,2 zl, ziemniaki do 1 zl, cbula 1,5-2 zl, chleb zwykly 1,7 zl, bulka
35 gr, razowy chlebek 1,6 zl, 1 kg ryzu 2,5 zl a najtansza maka pszenna 1,35
zl, 1 kg kiszonej kapusty 3 zl, jajko ok. 30-35 gr/sztukę.
tak wyliczac to mozna dlugo ;-)))
serdecznie pozdrawiam
Basia
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 08:39:09
Temat: Re: OT. Budzet domowy.
Użytkownik <i...@y...com> w wiadomości do grup dyskusyjnych
napisał:1...@n...onet.pl...
> Tak sobie dzisiaj siedzialam i myslalam.
>
> Ile kosztowaloby nas w Polsce w obecnych czasach jedzenie.
>
Tylko jedzenie? Mieszkać też przecież gdzieś trzeba.
Ale jeśli tylko jedzenie to 1000 zł na twarz miesięcznie starczy spoko z
ekstrawancjami (typu awokado, czy sola). Pozdrawiam - Agnieszka.
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 10:33:08
Temat: Re: OT. Budzet domowy.From: <i...@y...com>
> Ile kosztowaloby nas w Polsce w obecnych czasach jedzenie.
> Poniewaz z Polski wyjechalam 9 lat temu, to moje wiadomosci na temat
powyzszy
> sa b.skromne.
> Ile ludzie wydajecie na wyzywienie rodziny 2+2.
Co prawda nie rodzina 2+2, tylko samo 2, ale za to wydajemy strasznie duzo
na jedzenie, bo same wybredne smakosze i byle czego jesc nie bedziemy. Ale
za to duzo gotuje, wiec nie kupujemy gotowych produktow typu salatki,
krokiety czy inne takie, to zawsze taniej wychodzi. Rzadko kupujemy wedliny,
ale jezeli juz, to najdrozsze. Sery niestety tez, bo ten glupi Francuz nie
bedzie polskich jadal. Bardzo duzo owocow i warzyw, masa nabialu. Naprawde
duzo kupujemy. Tak czy inaczej, na zarcie wychodzi nam okolo 1200,00 zl
miesiecznie + restauracje. Zakupy robie w supermarkecie, raz w tygodniu, +
ewentualnie, jak chce miec cos 100% swieze (co sie rzadko zdarza ;-)) to w
sklepie pod blokiem.
Mysle, ze na rodzine 2+2 wyszloby Wam niewiele wiecej, moze z 500 zl. Chyba,
ze masz dorastajacych chlopcow na wikcie, to 3x wiecej ;-))
--
Macabra
When God made man, she was only testing
--
Archiwum grupy: http://niusy.onet.pl/pl.rec.kuchnia
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 11:03:35
Temat: Re: OT. Budzet domowy.Krysia Thompson napisal na pl.rec.kuchnia:
>>> A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w
>>> cenach?
>>
>>Co to sa organiczne owoce i warzywa?
>
>"ekologiczne"
a to sa u nas inne?;)
BB
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
1. Data: 2002-02-11 13:20:39
Temat: Re: OT. Budzet domowy.> Krysia Thompson napisal na pl.rec.kuchnia:
> >>> A gdyby tak kupowac organiczne owoce i warzywa, to jakie sa roznice w
> >>> cenach?
> >>
> >>Co to sa organiczne owoce i warzywa?
>
> >
> >"ekologiczne"
>
> a to sa u nas inne?;)
> BB
To tylko jak mi sie wydaje kwestia nazewnictwa.
iza
--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl
› Pokaż wiadomość z nagłówkami
| « poprzedni wątek | następny wątek » |