Strona główna Grupy pl.rec.kuchnia parowki...

Grupy

Szukaj w grupach

 

parowki...

Liczba wypowiedzi w tym wątku: 72


« poprzedni wątek następny wątek »

11. Data: 2005-10-06 18:19:34

Temat: Re: parowki...
Od: JerzyN <0...@m...pl> szukaj wiadomości tego autora

Wladyslaw Los napisał(a):
>>>miedzy 30 a 40 zł za kilogram.
>>Aż mnie zatkało.
>>Za te pieniądze można kupić superkiełbasę lub prawdziwą szynkę.
> Albo dobre parówki. Noe myślę, żeby to była cena przesadnie wysoka za
> dobre parówki.
[...]

Skoro tak twierdzisz to podaj skład % i ceny poszczególnych składników.
Złóż do kupy i ile powinny kosztować dobre parówki?
pozdr. Jerzy

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


Zobacz także


12. Data: 2005-10-06 18:24:32

Temat: Re: parowki...
Od: medea <e...@p...fm> szukaj wiadomości tego autora

Michał Gwiazdowski napisał(a):

> sprawdze na pewno - jak tylko mi napiszesz co to jest ten/ta PiPa? Jesli
> masz na mysli supermarkety Piotr i Pawel to w Krakowie takowego nie ma. Jest
> Alma (d. Krakchemia) ale tam chyba dobrych parowek nie ma (chociaz ostatnio
> nie sprawdzalem)

Takie parówki w zalewie na wagę u nas są dostępne w (niektórych?)
sklepach firmowych Sokołowa. Prawdę mówiąc mi one nie smakują za bardzo,
ale są drogie, więc może i w nich jest więcej lepszego "wsadu". Swego
czasu często kupowałam też w sokołowskich sklepach parówki cielęce,
które się zwą "Watykańskie", w cenie około 20zł za kg. Mojej dwulatce
natomiast najbardziej odpowiadają parówki delikatesowe z indyka z
zakładów Tarczyńskiego, takie pakowane w paczuszki około 30dag.

Pozdrawiam
Ewa

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


13. Data: 2005-10-06 18:24:42

Temat: Re: parowki...
Od: "maf" <m...@a...alpha.pl> szukaj wiadomości tego autora


"Lia" <L...@p...onet.pl> wrote in message
news:utgn4gma5sp4$.dlg@iska.from.poznan...
> Z całą pewnością.
> Wiele rzeczy sprowadzanych dla PiPa jest droga. Jak się potem pojawiają
> generalnie w Polsce ich cena mocno spada.
PiP ma zasade, "Dobre produkty w dobrej cenie" i ja sie z tym zgadzam. W
koncu to poznanska firma. Ale parowek po 40 zl napewno nie kupie.
Pozdr
MarekF


› Pokaż wiadomość z nagłówkami


14. Data: 2005-10-06 18:26:12

Temat: Re: parowki...
Od: medea <e...@p...fm> szukaj wiadomości tego autora

waldek napisał(a):
> Lia wrote:
>
>
>>miedzy 30 a 40 zł za kilogram.
>
> ===
> Aż mnie zatkało.
>
> Za te pieniądze można kupić superkiełbasę lub prawdziwą szynkę.
>

Nie przesadzaj! Jakaś dobra mortadela, która jest przecież bardzo
podobna wsadem do parówki (chyba sę nie mylę?), to i droższa potrafi być.

Ewa

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


15. Data: 2005-10-06 18:30:07

Temat: Re: parowki...
Od: Lia <L...@p...onet.pl> szukaj wiadomości tego autora

Dnia 2005-10-06 20:24:42 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach
przyrody grupowicz *maf* skreślił te oto słowa:


>> Z całą pewnością.
>> Wiele rzeczy sprowadzanych dla PiPa jest droga. Jak się potem pojawiają
>> generalnie w Polsce ich cena mocno spada.
> PiP ma zasade, "Dobre produkty w dobrej cenie" i ja sie z tym zgadzam. W
> koncu to poznanska firma. Ale parowek po 40 zl napewno nie kupie.

Ale do 40 zł za kg to one nie dojechały.
Podałam zakres cen, bo ostatnio je kupowałam w styczniu, i nie chce
wprowadzac w bład. Przedział mi w głowie został - ale nie pamiętam czy to
było 33 czy 37... W każdym razie 2 parówki kosztowały w okolicach 13 zł ;)

No i na szczęście nikt nikomu nie może kazac kupowania niczego, więc bez
stresu :)


--
Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID i...@j...org

*psy mają właścicieli, koty mają służących*

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


16. Data: 2005-10-06 18:31:16

Temat: Re: parowki...
Od: "onet" <a...@p...onet.pl> szukaj wiadomości tego autora

> Dobre parowki mozna kupic w cenie od 8 do 14 zl za kg. Trzeba znac
> producenta.
>

kurcze , nareszcie ktoś normalny, bo już myślałem że pomyliłem grupy,..
jestem ciekawy ilu w Polsce ludzi stać na parówki za 40 zł kg

--
Pozdrawiam

Jędrek

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


17. Data: 2005-10-06 18:38:56

Temat: Re: parowki...
Od: Lia <L...@p...onet.pl> szukaj wiadomości tego autora

Dnia 2005-10-06 20:31:16 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach
przyrody grupowicz *onet* skreślił te oto słowa:

>> Dobre parowki mozna kupic w cenie od 8 do 14 zl za kg. Trzeba znac
>> producenta.
>>
>
> kurcze , nareszcie ktoś normalny, bo już myślałem że pomyliłem grupy,..

Ooo, to grupa tylko dla konsumentów produktów poniżej pewnych kwot, panie
doktorze? ;)

> jestem ciekawy ilu w Polsce ludzi stać na parówki za 40 zł kg

Wystarczająco dużo, by się opłacało je sprowadzać. Biznes jest biznes.
O cenach szynki Zimbo nie będę litościwie wspominac :)
--
Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID i...@j...org

*psy mają właścicieli, koty mają służących*

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


18. Data: 2005-10-06 18:47:42

Temat: Re: parowki...
Od: "onet" <a...@p...onet.pl> szukaj wiadomości tego autora

>> jestem ciekawy ilu w Polsce ludzi stać na parówki za 40 zł kg
>
> Wystarczająco dużo, by się opłacało je sprowadzać. Biznes jest biznes.
> O cenach szynki Zimbo nie będę litościwie wspominac :)


to muszę Ci powiedzieć, że bardzo się mylisz.. dlatego się opłaca je
sprzedawać w tej cenie bo kupujących jest mało
Jędrek

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


19. Data: 2005-10-06 18:55:27

Temat: Re: parowki...
Od: Lia <L...@p...onet.pl> szukaj wiadomości tego autora

Dnia 2005-10-06 20:47:42 w sprzyjających i niepowtarzalnych okolicznościach
przyrody grupowicz *onet* skreślił te oto słowa:


>> Wystarczająco dużo, by się opłacało je sprowadzać. Biznes jest biznes.

> to muszę Ci powiedzieć, że bardzo się mylisz.. dlatego się opłaca je
> sprzedawać w tej cenie bo kupujących jest mało

Ale często bywasz w PiPie, i widzisz jakie wędliny ludzie kupują?

I doprawdy nie podejrzewam stosowania metody - nie sprzedaje się to
podnosimy cene, zamiast zrezygnowac z tego artykułu.
--
Lia GG 1516512 ICQ 166035154 JID i...@j...org

*psy mają właścicieli, koty mają służących*

› Pokaż wiadomość z nagłówkami


20. Data: 2005-10-06 18:59:51

Temat: Re: parowki...
Od: "maf" <m...@a...alpha.pl> szukaj wiadomości tego autora


"Lia" <L...@p...onet.pl> wrote in message
news:ola7jic86s8l.dlg@iska.from.poznan...
> Ooo, to grupa tylko dla konsumentów produktów poniżej pewnych kwot, panie
> doktorze? ;)
>
> > jestem ciekawy ilu w Polsce ludzi stać na parówki za 40 zł kg
>
> Wystarczająco dużo, by się opłacało je sprowadzać. Biznes jest biznes.
>
Dla naiwnych.
To nie jest kwestia kwot, ale jakosci. Niektorzy mysla, ze jak drogie to
dobre. Ta cena /tych parowek/ nie wynika z jakosci tylko z kosztow zakupu.
Rownie smaczne mozna kupic taniej - polski produkt. Dobre parowki robia
takze zaklady w Krotoszynie. Ja kupuje u "Bystrego" ze Swarzedza, ktory
dostal medal w zeszlym roku na Polagrze za "biala kielbase" /biala po 10 do
12 zl za kg/.
Pozdr
MarekF



› Pokaż wiadomość z nagłówkami


 

strony : 1 . [ 2 ] . 3 ... 8


« poprzedni wątek następny wątek »


Wyszukiwanie zaawansowane »

Starsze wątki

coś szybko, łatwo i na stypę
przepisy
Sos Alfredo
Jak przygotować dynię na Helloween???
Ekspres do kawy :)

zobacz wszyskie »

Najnowsze wątki

Saturator do wody gazowanej CO2.
Senet parts 1-3
Chess
Dendera Zodiac - parts 1-5
Vitruvian Man - parts 7-11a

zobacz wszyskie »