Data: 2002-06-18 08:48:55
Temat: Re: Przetwory suszone i wirowane
Od: "Qwax" <...@...q>
Pokaż wszystkie nagłówki
> czuje sie przygnebiona tym stwierdzeniem, ze nie oplaca sie
> zrywac i wozic
W skupie kilogram jablek przemyslowych to ok 10-30gr. czyli ok.
100-300 za tone. - transport tony na odleglosc kilkunastu kilometrów
to ok 100-150zl (jak nie masz wlasnego transportu) a zrywanie(???).
Jak nie masz duzej plantacji to nie zarobisz. A ja mam po prostu sad z
kilkunastoma (starymi) drzewami i tak z kazdego da sie zdjac do 100kg
róznych owoców (sliwek i czeresni mniej, szarej renety wiecej).
Poniewaz pryskanie 6m.drzew raczej nie wchodzi w gre to i nie ma co
oczekiwac by owoce byly "piekne" - a na "zdrowe" w hurcie nikt sie nie
daje "nabrac".
> zle sie dzieje, jak nie oplaca sie by w sadzie roslo :(((
By roslo sie oplaca, ale przetwory juz nie wszystkie - jek policzysz:
zrywanie, mycie, przeróbka, cukier, pasteryzacja - to pracujesz dla
przyjemnosci (a jak sie cos popsuje to ....)
Jedyne co bezwzglednie sie oplaca to: Wino wlasnej roboty i konfitury
(nigdzie nie kupisz konfitur które kroi sie nozem i ma smak pamietany
"u babci")
Pozdrawiam
Qwax
|