Path: news-archive.icm.edu.pl!pingwin.icm.edu.pl!warszawa.rmf.pl!newsfeed.tpinternet.
pl!news.tpi.pl!not-for-mail
From: "B.Caccia" <c...@p...onet.pl>
Newsgroups: pl.rec.kuchnia
Subject: Re: Co tanio zjesc w Italii?
Date: Sun, 30 Dec 2001 12:05:24 +0100
Organization: tp.internet - http://www.tpi.pl/
Lines: 37
Message-ID: <a0msbv$62f$1@news.tpi.pl>
References: <a0lh9e$mnk$3@news.tpi.pl>
NNTP-Posting-Host: pa75.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl
X-Trace: news.tpi.pl 1009710272 6223 213.76.72.75 (30 Dec 2001 11:04:32 GMT)
X-Complaints-To: u...@t...pl
NNTP-Posting-Date: Sun, 30 Dec 2001 11:04:32 +0000 (UTC)
X-Newsreader: Microsoft Outlook Express 5.50.4133.2400
X-MSMail-Priority: Normal
X-Priority: 3
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V5.50.4133.2400
Xref: news-archive.icm.edu.pl pl.rec.kuchnia:89486
Ukryj nagłówki
Czy maja tam jakies zjadliwe gotowce?
>
> Agata Solon, naturalna
>
Firma "Star" specjalizuje się w gotowych sosach do makaronu (zawartość
puszki na moment na patelnię, sosem polać makaron i trochę parmezanu na to).
Jak chodzi o tortelini lub ravioli to b.dobre robi "Rana" - z serem, z
szynką, ze szpinakiem, z truflami itd. (ugotowane pierożki polać śmietaną i
posypać parmezanem).
Mają również dużo gotowych mrożonych dań - począwszy od zup, poprzez różnego
rodzaju ryby i kotleciki.
Wędliny w 90% bardzo tłuste i słone (kroją je w b.cieniutkie plasterki).
Sery sprzedawane są w kawałkach (nie kroją w plasterki).
Jeżeli chcecie zaoszczędzić to na pizzę idźcie tam, gdzie jest pizza al
taglio (bierzesz na wynos jeden lub kilka kawałków pizzy - płacisz ok
4000-5000 ITL - w pizerii kosztuje od 9000-20000 ITL).
Generalnie restauracja jest droższa niż trattoria (rodzaj restauracji
niższej kategorii - nie zmieniają obrusów, często menu "recytuje" kelner,
gdyż codziennie jest inne). A i jeszcze jedno - sztućce po pierwszym daniu
należy sobie zostawić, bo nie podają oddzielnych do drugiego. Acha, płacisz
również dodatkowo za "coperto" na osobę (od 2000-4000 ITL): nakrycie,
pieczywo (które cały czas jest na stole), grissini (takie grube paluszki),
parmezan.
Uwaga na pieczywo - b.drogie - sprzedawane na kg ("polski" chleb b. trudno
znaleźć - gł. mają pieczywo pszenne).
Ale nie musicie się martwić. Ceny w knajpach są porównywalne do polskich
(oczywiście są tańsze i droższe). Jeżeli jedziecie do typowo turystycznej
miejscowości musicie się liczyć z tym, że ceny mogą być parę % wyższe (ale u
nas jest to samo).
Życzę udanego urlopu i wielu miłych wrażeń kulinarnych
Beata
|