Path: news-archive.icm.edu.pl!news.rmf.pl!agh.edu.pl!news.agh.edu.pl!news.onet.pl!not
-for-mail
From: robercik-us <r...@p...onet.pl>
Newsgroups: pl.rec.dom
Subject: Re: Wypiekacz do chleba zuzycie pradu
Date: Mon, 25 Jan 2010 15:22:53 +0100
Organization: http://onet.pl
Lines: 35
Message-ID: <hjk9fu$38l$1@news.onet.pl>
References: <hjhctv$vh8$1@news.onet.pl> <hjjsd4$iqj$1@news.task.gda.pl>
NNTP-Posting-Host: chello089078125085.chello.pl
Mime-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-2; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-Trace: news.onet.pl 1264429374 3349 89.78.125.85 (25 Jan 2010 14:22:54 GMT)
X-Complaints-To: n...@o...pl
NNTP-Posting-Date: Mon, 25 Jan 2010 14:22:54 +0000 (UTC)
User-Agent: Thunderbird 2.0.0.23 (Windows/20090812)
In-Reply-To: <hjjsd4$iqj$1@news.task.gda.pl>
X-Antivirus: avast! (VPS 100125-0, 2010-01-25), Outbound message
X-Antivirus-Status: Clean
Xref: news-archive.icm.edu.pl pl.rec.dom:117848
Ukryj nagłówki
szerszen pisze:
[..]
czyli w okolicach 5-6 zeta z kg, wiec albo ja cos zle
> liczylem, albo "stosunkowo niski" to pojecie bardzo wzgledne ;)
No to już Ci wyliczam :-))).
Z przepisu w książce dołączonej do mojej maszynki do chleba:
425 ml wody - koszt pomijalny, albo mleka - koszt ok 0,5 - 1 zł
600 gram mąki poznańskiej pszennej typ 500 - w Lidlu kupisz taką mąkę za
89 gr/kg - koszt ok 50 gr.
sól, półtorej łyżeczki - koszt pomijalnie niski
cukier półtorej łyżeczki - koszt pomijalnie niski
drożdże sypkie ok łyzeczki, jak świeże, to ze dwadzieścia gram - koszt
ze dwadzieścia groszy
Razem?
Po dodaniu wszystkiego wychodzi w wersji z wody jakieś 70 - 80 gr plus
prąd, w wersji z mleka 1,2 - 1,3 zł plus prąd dla bochenka wg
specyfikacji urządzenia 900 g.
Można dosypać otrębów/pestek słonecznika/dyni/coktolubi :-))) i wychodzi
chlebek jak ta lala. Zatem nie bardzo wiem, co mogłeś sobie tam wliczać
i skąd to brałeś? :-))), może jakąś gotową mieszankę? Wtedy tak :-).
Moja żona gdzieś szukała i znalazła cosik na ten temat. Wyszło, że z
jednej torby za pięć zeta wychodzą ze dwa najwyżej bochenki. Jednak i
ten koszt nie powala na kolana.
W każdym razie jak sobie własnoręcznie dobierzesz składniki, to
przynajmniej wiesz, co jesz :-D i... jest taniej - niestety, albo
właśnie stety :-)))
pozdr.
robercik-us
|