Strona główna Grupy pl.rec.kuchnia Świnia is dead Re: Świnia is dead

Grupy

Szukaj w grupach

 

Re: Świnia is dead

« poprzedni post następny post »
Data: 2011-01-24 18:52:00
Temat: Re: Świnia is dead
Od: Ikselka <i...@g...pl>
Pokaż wszystkie nagłówki

Dnia Mon, 24 Jan 2011 19:17:02 +0100, Jan Werbinski napisał(a):

> Użytkownik "Ikselka" <i...@g...pl> napisał w wiadomości
> news:19hq92a25y6zm$.gclr7gqh1jcc.dlg@40tude.net...
>> Dnia Sun, 23 Jan 2011 12:40:37 +0100, Jan Werbinski napisał(a):
>>
>>> Użytkownik "Ikselka" <i...@g...pl> napisał w wiadomości
>>> news:sfehi4mgjygt$.1stnqwdein3ns.dlg@40tude.net...
>>>> Dnia Sat, 22 Jan 2011 07:54:00 +0100, Jan Werbinski napisał(a):
>>>>
>>>>> Nie wiem jak to policzyć, bo nie wiem ile kosztują wędliny w sklepach.
>>>>> Do
>>>>> czego to odnieść? Np mam 8 kg mielonej słoniny, która jest
>>>>> bezużyteczna.
>>>>
>>>> Normalnie: przecież wiesz, ile czego dajesz do kiełbasy.
>>>>
>>>> Biorąc pod uwagę ceny w hurtowni mięsnej, gdzie się zaopatruję, kiełbasa
>>>> wychodzi mi (karczek, schab, słonina, wołowina I klasy, przyprawy,
>>>> osłonki)
>>>> po 30 złotych. Jest to kiełbasa domowa, nie z resztek mięsa - kosteczki
>>>> schabu zawieszone w pysznej masie, skórka trzaska przy łamaniu :-)
>>>
>>>
>>> Ze świnki 110 kg wyszło między innymi: 4 kg schabu, 6 kg golonki, 6kg
>>> polędwicy, 20kg kiełbasy, 10 kg szynki.
>>
>> Wydaje mi się, ze trudno dobrze zagospodarować całą świnię. Kaszanek i
>> salcesonu wszak nie robiłeś? Gdzie jest krew, słonina i podroby?
>> Uważam, że bardziej się opłaca kupić mięso z rozbioru, konkretne kawałki
>> na
>> konkretny wyrób.
>
> Kaszankę zrobili, bo się nie dogadaliśmy. Rozdaję je jak mnie ktoś odwiedzi.
> :-)
> Salceson też jest i nawet smaczny. Sklepowego bym do ust nie wziął. Pfuj.
>
> Ile kosztuje mięsko z rozbioru? Np szynka, schab itp.

Erratę muszę na wstępie zrobić: poprzednie pobieżne obliczenie ceny
kiełbasy oparłam na zapamiętanym łącznym koszcie zakupu, razem z mięsem na
szynki i balerony. Bez sensu.

Wzięłam kwitek z zakupu samego mięsa na kiełbasę w hurtowni (mam, bo zawsze
zostawiam najnowszy kwitek do następnego razu - mam od razu wtedy
przypomnienie potrzebnych ilości i porównanie cen), i o:

wołowina b/k : 22,33zł * 2,50kg = 55,83zł
karczek b/k : 15,05zł * 3,86kg = 58,09zł
schab b/k : 17,48zł * 2,82kg = 49,29zł
słonina : 5,34zł * 1,20kg = 6,41zł

Ilość mięsa: 10,38kg

Cena brutto: 169,62zł * 1,03 = 174,71zł //cena z 3% VAT
Osłonki na tę ilość miesa: kilka zł, liczmy 5zł
Przyprawy: 5zł

Łączny koszt po zaokrągleniu: 185zł

Wyszło jakieś 12 kg kiełbasy surowej (masa wchłonęła grubo ponad litr
wywaru z kości). Waga po wędzeniu - znowu ok. 10 kg.

Czyli po erracie: koszt 1 kg luksusowej kiełbasy wynosi 18,50zł.
Czyli cena m.w. jak w sklepie, ale jakiekolwiek porównanie do kiełbasy
sklepowej absolutnie niemożliwe.

PS. Przy okazji: na tym samym kwitku mam też polędwicę wołową, bo właśnie
promocja była, kilka dni przed samymi świętami - cena brutto za 1 kg
46,50zł :-)

 

Zobacz także


Następne z tego wątku Najnowsze wątki z tej grupy Najnowsze wątki
27.01 aja74
Polska [masowo - przyp. JMJ] importuje paprykę, a polska gnije na polach
Saturator do wody gazowanej CO2.
Senet parts 1-3
Chess
Dendera Zodiac - parts 1-5
Vitruvian Man - parts 7-11a
Vitruvian Man - parts 1-6
"Schabowe"
www.kingtrust.to Cloned Cards With Pin Shop Dumps Vaild Sell Good Cashapp Paypal Transfer Wu Money gram payonee
Jak zrobić lody, nie zamarzające na kamień w zamrażarce?
Olej rzepakowy
BEST DUMPS CLONING(www.kingtrust.to) TRACK 1&2 SITE SEARCH 2023 Go to any ATM and make your cashout
Mikroplastik w żywności.
Orzechy, pestki, nasiona.
CEBULA!
NOWY: 2025-12-07 Algorytmy - komentarz [po lekturze ks.]
"Młodzieżowe Słowo Roku 2025 - głosowanie", ale bez podania znaczeń tych neologizmów
[polscy - przyp. JMJ] Naukowcy będą pracować nad zwiększeniem wiarygodności sztucznej inteligencji.
[polscy - przyp. JMJ] Naukowcy będą pracować nad zwiększeniem wiarygodności sztucznej inteligencji.
Reżim Talibów w Afganistanie zakazał kobietom: pracy w większości zawodów, studiowania, nauki w szkołach średnich i podstawowych!!!
Edukuję się jak używać Thunderbirda
NOWY: 2025-09-29 Alg., Strukt. Danych i Tech. Prog. - komentarz.pdf
Polska [masowo - przyp. JMJ] importuje paprykę, a polska gnije na polach
Kol. sukces po polsku: polscy naukowcy przywracają życie morskim roślinom
Tak działa edukacja Putina. Już przedszkolaki śpiewają, że są gotowe skonać w boju
Medycyna - czy jej potrzebujemy?
Atak na [argentyńskie - przyp. JMJ] badaczki, które zbadały szczepionki na COVID-19
Xi Jinping: ,,Prognozy mówią, że w tym stuleciu istnieje szansa dożycia 150 lat"
Zbrodnia 3 Maja
Połowa Polek piła w ciąży. Dzieci z FASD rodzi się więcej niż z zespołem Downa i autyzmem