Data: 2010-09-03 08:35:32
Temat: Re: Mąka na chleb
Od: "Misiek" <p...@o...pl>
Pokaż wszystkie nagłówki
Użytkownik "Jan Werbiński" <j...@t...bez.mai.la> napisał w wiadomości
news:4c80ad6b$0$27030$65785112@news.neostrada.pl...
> Użytkownik "Misiek" <p...@o...pl> napisał w wiadomości
> news:4c80a81e$0$22809$65785112@news.neostrada.pl...
>>
>> Użytkownik "Jan Werbiński" <j...@t...bez.mai.la> napisał w wiadomości
>> news:4c80a421$0$27026$65785112@news.neostrada.pl...
>>> Od teraz problem z mąką żytnią i inną rozwiązuję tak:
>>> http://www.getreidemuehlen.de/Getreidemuehlen-Hawos/
muehle-1/991182.html
>>>
>>> A teraz idę na pole coś skosić. ;-)
>>>
>>
>> a ja kupuje w LIDL-u gotowe mieszanki :-)
>> Dodajesz wode i... gotowe :-)
>> Latwo, smacznie i przyjemnie ;-) a jaka wygoda. Zadnych drozdzy, zakwasow
>> itd. Na dodatek zawsze chleb wychodzi
>
> Ja tam wolę bez konserwantów. Wydaje mi się, że te mieszanki mają coś
> domieszane. :-)
> Mąka żytnia nieoczyszczona bez zamrażarki wytrzymuje ze trzy miesiące bez
> utraty właściwości. Bardzo łatwo pleśnieje. Mieszanki już tak nie
> pleśnieją. Ciekawe dlaczego?
>
> Młynek kupiłem używany, więc jeśli się znudzi to bez straty będę mógł
> sprzedać. Nie musze kupować kilku gramatur mąki, tylko przestawiam wajchę.
>
> Z zakwasem to żaden problem. Wyszedł za pierwszym razem. Wystarczy nie myć
> dzieży po użyciu. Drożdże instant też są łatwe w użyciu.
> Chleb zawsze wychodzi. Czasem bardziej, a czasem trzeba coś dopracować,
> ale na początku każdy się uczy. Koszt eksperymentów jest znikomy.
>
> Nie wiem ile kosztuje ziarno. Tzn wiem że ze coś ze 30 zł, tylko nie wiem
> jak wielki worek za tą cenę. :-)
>
Coz, na pewno jakies spulchniacze, polepszacze itp tam sa.
Mnie nie wyszedl chleb 2 razy (z tego raz pewnie z mojej winy - dalem
zamiast wody - maslanki, tak bylo w przepisie ze mozna i wyszlo ciasto
'ciezkie", nie chcialo za bardzo rosnac to i chleb nie wyrosl). Drugim razem
do drozdzy dalem chyba za goraca wode i tez nie wyrosl (i tak sie zjadlo ze
smakiem heh). Od tej pory robie tylko z mieszanek "kupnych", mimo ze
wychodzi jednak drozej.
|