Data: 2009-01-10 16:05:01
Temat: Re: Wypiek chleba
Od: "mariusz" <m...@p...onet.pl>
Pokaż wszystkie nagłówki
> A jak to finansowo wygląda?
No finansowo to tak:
najczesciej pieke chleb z 1/2 kg maki, czyli maka pszenna za 1 kg ok. 0,90
zl * 0,35 kg = ok. 0,32 zl; do tego maka zytnia 0,15 kg w cenie ok. 1,00 zl
za 1 kg, czyli 0,15 zl.
Maki razem 0,37 zl. Do tego drozdze - bedzie z 0,80 zl, sol, cukier, maslo
(lub olej, margaryna), woda, dodatki (ziarna lub ziola lub razem) - to daje
w sumie z 0,50 zl.
Suma materialow - 1,67 zl
Prad - ???
Zuzycie maszyny - ???
Bedzie 1,80 zl za chleb.
> Da się w tym bułki robić? Znaczy, kajzerki, do pracy :-)
W sumie da sie zrobic ciasto na bulki, bo potem raczej jedna wielka bula z
tego wyjdzie, a nie bulki. Jak Ci to nie przeszkadza to prosze bardzo.
Mozna to ciasto potem wyjac, ulepic bulki i do piekarnika wlozyc, tylko ze
to juz komplikator jest.
Mariusz
|